Intragastrinis Balionas | Nomedica.lt

Intragastrinis balionas

BIBTM sistema yra sudaryta iš dviejų svarbių dalių:

 • Intragastrinis balionas. BIBTM yra minkštas, fiziologiniu tirpalu užpildytas silikoninis balionas, įstumiamas į skrandį šešiems mėnesiams. Jis užpildo  dalį skrandžio, todėl žmogus greičiau pajunta pilnumo jausmą, mediciniškai vadinamą sotumu. Be to, svarbu, kad pasisotinama valgant kur kas pažesnėmis porcijomis.
 • Lieknėjimo mokslas. Intragastrinis balionas yra tik lieknėjimo proceso dalis. Nemažiau svarbus ir Jūsų ryžtas bei medikų komandos priežiūra. Šios komandos sukurta programa Jums padės ne tik sulieknėti, bet ir išlaikyti liekną figūrą. Akivaizdūs rezultatai skatins laikytis programos nurodymų, kurie pamažu taps įpročiais visam tolimesniam gyvenimui. Medikų komanda bus sudaryta iš gydytojų, dietologų ir fizioterapeutų, kurie nuolatos Jus padrąsins ir palaikys.

BIBTM sistemos privalumai:

 • Įrodyta, kad naudojantis šia sistema galima pasiekti geresnių rezultatų nei tik laikantis dietos;
 • Paprasta nechirurginė procedūra;
 • Nereikalinga ilgalaikė vaistų terapija;
 • Sotumo jausmo sukūrimas ir išlaikymas;
 • Sistema padeda pakeisti valgymo ir gyvenimo įpročius.

Ar dietos ir lieknėjimo vaistai Jums neveiksmingi? Jeigu esate vienas iš tūkstančių žmonių, nusivylusių tiek įprastomis, tiek alternatyviomis dietomis, Jums reikalinga kitokia pagalba. Įrodyta, kad dietos nepadeda pakeisti ilgalaikių valgymo įpročių. Dėl šios priežasties dauguma žmonių kenčia nuo vadinamojo „yo-yo“ efekto, kai laikydamiesi trumpalaikių dietų jie tai numeta, tai priauga svorio. Kiti pasikliauja svorį mažinančiais preparatais, tačiau šie taip pat sukelia neigiamą pašalinį poveikį.

Tiesa ta, kad žmonėms sunkiausia ilgą laiką laikytis griežto mitybos režimo, ypatingai tuomet, kai valgomas maistas nėra itin skanus.

Mes siūlome išeitį tiems, kurie nori sulieknėti nesiimdami drastiškų chirurginių operacijų.

Ar BIBTM sistema Jums tinka?

BIBTM sistema Jums tinkama, jeigu:

 • Esate 18 metų ar vyresnis;
 • Jūsų kūno masės indeksas (KMI) viršija 30*;
 • Esate pasirengęs vykdyti specialią, medikų sudarytą ir prižiūrimą programą.


Kaip balionas yra įkišamas į skrandį? BIBTM yra minkštas silikoninis balionas, kuris yra įstumiamas į skrandį šešiems mėnesiams. Tuščias balionas, sujungtas su minkštu vamzdeliu yra įkišamas į Jūsų skrandį pro burną procedūros, vadinamos endoskopija, metu. Ši paprasta procedūra trunka 15-20 minučių. Prieš baliono įstūmimą ir užpildymą fiziologiniu tirpalu, Jums bus suleista raminamųjų vaistų. Skrandyje esantis balionas, užpildomas fiziologiniu skysčiu, savo svoriu ir tūriu sukelia pilnumo, sotumo jausmą. Užpildžius balioną vamzdelis yra ištraukiamas.

Kaip balionas pašalinamas? Baliono pašalinimas iš skrandžio po 6 mėnesių yra toks pats nesudėtingas. Pro burną į Jūsų skrandį yra įkišamas vamzdelis, kuriuo išsiurbiamas fiziologinis skystis. Ištuštintas balionas yra ištraukiamas. Pacientas išleidžiamas namo praėjus kelioms valandoms po procedūros atlikimo. Kai kurie žmonės trumpą laiką po procedūros gali būti nedarbingi.

Keliais kilogramais galima sulieknėti? Pacientai naudodamiesi BIBTM sistema per pirmuosius šešis mėnesius gali tikėtis numesti nemažai svorio. Tikslus kilogramų skaičius ir sugebėjimas išlaikyti norimą svorį priklauso nuo to, kaip žmogus įsisavina  mitybos ir sveikos gyvensenos principus. Pavyzdžiui, prieš kelis metus Italijoje buvo atliktas klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 2515 pacientai. Po 6 mėnesių jų svoris vidutiniškai sumažėjo 20 kg.

Kodėl svarbu išmokti lieknėti teisingai? Mokymo programa yra būtina norint, kad BIBTM sistema būtų efektyvi ir žmogus įgytų naujų sveikos gyvensenos įgūdžių. Jūsų gydytojas, dietologas ir/ ar kiti specialistai atidžiai įvertins Jūsų poreikius tam, kad sukurtų Jums tinkamiausią programą. Jūs galėsite suderinti susitikimų laiką (paprastai vieną kartą per mėnesį) su medicinine komanda, tačiau labai svarbu, kad lankytumėte visus susitikimus. BIBTM sistemos efektyvumas priklauso nuo Jūsų ryžto mokytis naujų sveikos gyvensenos principų ir sugebėjimo juos taikyti savo gyvenime. Patirtis rodo, kad lankiusieji visus susitikimus pasiekia geriausių lieknėjimo rezultatų.

 

* Galite apskaičiuoti savo kūno masės indeksą pagal formulę: masę kilogramais padalinę iš ūgio metrais kvadratu (KMI = kg/m²). Žmonėms, kurių kūno masės indeksas yra mažesnis nei 30, nepatariama naudoti BIBTM sistemos, išskyrus tuos atvejus, kai esama kitų su nutukimu susijusių sveikatos problemų, kurias galima išspręsti sulieknėjus. BIBTM sistemos negalima naudoti ir esant tam tikroms ligoms ar negalavimams.

Kūno masės indeksas

Skaičiuoti

KMI reikšmės

KMI reikšmė
18,5-24,9 -Normalus svoris
25,0-29,9 - Antsvoris
30,0-34,9 - Iº nutukimas
35-39,9 - IIº nutukimas
>40 - IIIº (liguistas) nutukimas

 • Lietuvoje viršsvoris kamuoja maždaug 3 iš 10 moterų bei 4 iš 10 vyrų.
 • JAV su nutukimu susiduria daugiau nei 60 milijonų žmonių ir tai įvardijama antrąja pagal eiliškumą mirtingumo priežastimi.
 • Apskritai su šia problema kovoja net 1,6 milijardo pasaulio gyventojų.

Partneriai